Over Wasco
Zoek
Zoek
Sluit
Je probeert onze website te bekijken via een browser die wij helaas niet meer ondersteunen per 1 februari 2021. Hierdoor werkt de website voor jou mogelijk niet optimaal. Wij willen natuurlijk dat je op de beste en veiligste manier onze website kunt bezoeken. Daarom adviseren wij je om een andere browser te installeren. Wil je weten hoe je dat kunt doen? Lees hier dan meer.
U bent hier: 
  1. Home
  2. Nieuws

Warmtepompen snel en eenvoudig installeren met de Flamco Flextherm Heat Pump Skid

27/08/2025

Om een woning te duurzamer te maken is en blijft een warmtepomp één van de meest geschikte middelen. Met de Flextherm Heat Pump Skid (HPS) van Flamco verloopt het aansluiten van een warmtepomp in een woning nu een stuk sneller en eenvoudiger. 

In de complete Flextherm HPS unit zijn namelijk alle essentiële elementen, zoals een buffervat en een adequate lucht- en vuilafscheiding, al aansluitklaar voorgemonteerd. Dit versnelt en vereenvoudigd niet alleen het installatieproces, het maakt het ook makkelijker om de warmtepomp maximaal energiezuinig te laten werken.

De Flextherm HPS heeft rechthoekig & ruimtebesparend ontwerp en weegt ongeveer 24 kilo, wat betekent dat deze getild kan worden door 1 persoon. De HPS is geschikt voor montage aan de wand of op de grond. Ook een ongelijke ondergrond is geen probleem want dankzij de traploos verstelbare pootjes kan de unit eenvoudig waterpas geplaatst worden. 

De gehele Flextherm HPS bestaat uit onderdelen van hoogwaardige kwaliteit. De kern van de unit is een buffervat van 40 liter, geschikt voor hybride warmtepompen van 4-6 kw. Dit buffervat zorgt voor een stabiel vermogensniveau en voorkomt het continu in- en uitschakelen van de warmtepomp om een woning op temperatuur te houden (het ‘pendelen’). 

Daarnaast zijn op de Flextherm HPS  de volgende componenten voorgemonteerd: 

- een XStream lucht en vuilafscheider, 
- een Flexvent vlotterontluchter, 
- een Prescomano veiligheidsventiel, 
- een Simplex KFE vul- en aftapkraan, 
- een Grundfoss Alpha 2 25-40 pomp. 

De gehele unit wordt dus aansluitklaar geleverd met 22mm VSH Tectite (push-fit)aansluitingen, dat maakt de installatie een kwestie van ‘plug & play’.

Remeha Elga Ace All-in-one: een hybride warmtepomp en cv-ketel in één

28/05/2024

Remeha introduceert de Elga Ace All-in-one: een hybride warmtepomp, waarbij het binnendeel van de warmtepomp én cv-ketel worden gecombineerd tot één compact toestel. Met deze innovatie, winnaar van de VSK-Publieksprijs 2024, wordt de installatietijd aanzienlijk verkort, het materiaalverbruik verminderd en wordt er een belangrijke stap in het versnellen van de energietransitie gezet. De Elga Ace All-in-one is leverbaar vanaf 15 juni 2024.

Reflex Storatherm Heat Mini V & Mini H: innovatieve warmtepomp-buffervaten

01/09/2024

In een tijd waarin (hybride) warmtepompinstallaties de norm zijn geworden in de sector, biedt Reflex een product dat hier naadloos op aansluit: de Reflex Storatherm Heat Mini V en Mini H. 

Efficiënt, duurzaam en flexibel
De Storatherm Heat Mini V en Mini H warmtepomp-buffervaten zijn ontworpen voor een optimale warmte- en koudeopslag met minimale energieverliezen. Dit blijkt ook uit de ERP isolatieklasse B. Deze classificatie benadrukt de uitstekende isolatiecapaciteiten van de buffervaten, wat bijdraagt aan een verhoogde efficiëntie van het gehele systeem. 

Bovendien zijn de vaten vervaardigd uit hoogwaardige materialen, wat niet alleen zorgt voor een verbeterde werking van de klimaatinstallatie, maar ook de levensduur van de gekoppelde warmtepomp aanzienlijk verlengt.

De Storatherm Heat Mini V en Mini H vaten zijn verkrijgbaar in volumes van 25 tot 200 liter. Dit zorgt ervoor dat ze eenvoudig kunnen worden geïntegreerd in zowel serie- als parallel-configuraties van installaties. Dit maakt de vaten een flexibele keuze voor allerlei verschillende toepassingen, ongeacht de schaal of complexiteit.

Enevator Store: Europa's grootste warmtepompboiler

01/08/2024

De Enevator Store van A.O. Smith is de grootste warmtepompboiler in Europa. Met een inhoud van 445 liter en een vermogen van 6/9/12kW, wordt een zeer grote tapcapaciteit gerealiseerd. Dit toestel levert een grote energiebesparing op warm tapwater door de warmtepomptechniek.

Uitbreiding assortiment warmtepompen Nefit Bosch

18/06/2024

Nefit Bosch breidt de reeks warmtepompen met propaan (R290) als koudemiddel uit. Belangrijke aanvulling is de Bosch Compress Hybrid 5800i AW: de superstille monoblock is er nu ook als hybride oplossing. In eerste instantie is alleen de combinatie mogelijk met Nefit cv-ketels, op termijn zijn ook combinaties met andere merken, voorzien met aansturing via OpenTherm of Aan/uit, mogelijk.

Nu bij Wasco: Comfort Line warmtepomptoebehoren

25/04/2024

Ben je op zoek naar warmtepomptoebehoren? De volgende Comfort Line warmtepomptoebehoren zijn aan het assortiment toegevoegd:

Comfort Line aansluitsets voor monoblock warmtepompen
Het aansluiten van een monoblock warmtepomp wordt eenvoudig met de Comfort Line flexibele aansluitsets. Wasco biedt twee verschillende sets met allebei twee slangen met een lengte van 75cm, die zijn voorzien van een 28 mm knel aansluiting. In de ene set heeft de slang een 1" binnendraad aansluiting, in de andere set een 1.1/4" binnendraad aansluiting. 

De meegeleverde isolatie is 19mm dik en voorzien van een  PVC coating die UV en ongedierte resistent is. De isolatie is 8 cm langer dan de slangen zodat deze over de koppelingen geschoven kunnen worden. Dit voorkomt warmteverlies bij de koppelingen. 

De flexibele slangen helpen de overdracht van trillingen naar de rest van de installatie te voorkomen, terwijl de staal-gevlochten omhulsels zorgen voor extra bescherming. Beide aansluitsets voldoen aan de MCS MIS3005 installatie normen.

Nieuw bij Wasco: Haal alle warmte uit radiatoren met Heatfan radiatorventilatoren

20/12/2023

Vanaf nu zijn de radiatorventilatoren van Heatfan verkrijgbaar bij Wasco. Deze ventilatoren zijn ontworpen om alle warmte uit de verwarming blazen en dragen op deze manier bij aan een efficiëntere en effectievere warmteverdeling in huis. Dit is niet alleen heel comfortabel, het scheelt de consument ook in de maandelijkse kosten.

Doordat de Heatfan radiatorventilatoren de warmteafgifte van radiatoren verhogen, zorgen ze ervoor dat een ruimte sneller opwarmt. En dankzij de verhoogde warmteafgifte kan de temperatuur van een radiator of convector worden verlaagd, terwijl er niets wordt ingeleverd op de capaciteit. Dit heeft dus ook meteen een gunstig effect op de levensduur van de ketel of warmtepomp.

 

Ben je klaar voor de nieuwste ‘perfect fit’ van Henco?

15/06/2025

Henco zorgt weer voor een ‘perfect fit’  met een nieuwe U-vormige dubbele muurplaat.

Dankzij het slimme ontwerp zorgt deze muurplaat voor een betere doorstroming, efficiënter watergebruik en minder kans op drukverlies dan met de klassieke L-vormige muurplaten.

Bovendien is deze nieuwe muurplaat vervaardigd uit hoogwaardig loodvrij brons, wat het product bijzonder duurzaam en toekomstbestendig maakt.

De muurplaat is verkrijgbaar in twee afmetingen: 16 mm x 1/2” x 16 mm én 20 mm x 1/2” x 20 mm. Dit maakt de muurplaat uitermate geschikt voor een combinatie met de Henco meerlagenbuizen van dit formaat.

Nieuwe standaard in leidingbevestiging: de Walraven HBC beugel

14/05/2025

Voor installateurs die betrouwbaarheid, snelheid en een strakke afwerking belangrijk vinden, introduceert Walraven de HBC beugel. Deze muurbeugel is speciaal ontwikkeld voor het bevestigen van dik- en dunwandige stalen leidingen en onderscheidt zich door zijn hoge belastbaarheid en slimme ontwerp.

De beugel bestaat uit slechts drie onderdelen – een houtdraadpen, aandraaimoer en stalen buisklem – wat de montage snel en efficiënt maakt. De montagepunten vallen volledig weg achter de beugel, wat zorgt voor een nette, onzichtbare afwerking.

Of het nu gaat om nieuwbouwprojecten of renovatieklussen, de Walraven HBC beugel biedt professionals een tijdbesparende en duurzame oplossing die staat voor kwaliteit en gebruiksgemak.

De Walraven HBC beugel is beschikbaar in de diameters 15, 22 en 28 mm

 

Nu leverbaar: de vernieuwde Delta-Discovery Air warmtepompbehuizing

04/07/2023

Burgerhout introduceert de vernieuwde Delta-Discovery Air warmtepompbehuizing.

Ontdek de vernieuwde Delta-Discovery Air warmtepompbehuizing: de perfecte oplossing voor het plaatsen van buitendelen van lucht- en waterwarmtepompen op schuine daken. De vernieuwde Delta-Discovery Air warmtepompbehuizing is de tweede generatie van een succesvolle productlijn die is ontwikkeld op basis van feedback van klanten en eigen inzichten. De DDA is niet alleen esthetisch verantwoord, maar ook hoogwaardig en ideaal voor zowel monoblock als split unit systemen. 
Daarnaast is de behuizing nu leverbaar in elke gewenste RAL-kleur, waardoor deze optimaal kan worden afgestemd op de kleur van het dak en perfect in de omgeving past. 

All-electric of hybride met de Masterwatt Dynamis Split warmtepomp

19/07/2023

De Masterwatt Dynamis Split is een lucht/water-warmtepomp van de hoogste kwaliteit. Duurzaam verwarmen en koelen in combinatie met lage- en middenhoge temperatuurafgiftesystemen. En ook niet onbelangrijk: de warmtepomp is direct leverbaar.

Duurzaam en efficiënt

Tijdens de winterperiode verwarmt de Dynamis Split warmtepomp de woning duurzaam en efficiënt. De warmtepomp wekt drie tot vier keer meer energie op dan nodig is om energie aan de buitenlucht te onttrekken. Bij een luchttemperatuur van 7 °C en een watertemperatuur van 35 °C (L7/W35) heeft de Dynamis Split een COP van 4,9. Maar ook in de zomer is deze warmtepomp nuttig en comfortabel: de automatische koelmodus creëert in warme perioden een aangenaam binnenklimaat.

Onderdelen

De Dynamis Split kan uitermate goed ingezet worden in nieuwbouw- en energetische renovatiewoningen. De kleinste versie heeft een vermogen van 6 kW, maar je kunt ook kiezen voor 8, 12 of 16 kW. Een Dynamis Split-pakket bestaat uit een HPSO-buitendeel en een luxe HPSI-binnendeel. Voor een complete installatie kun je de lucht/water-warmtepomp uitbreiden met een buffervat en een indirect gestookte boiler voor de bereiding van warm tapwater.

HPSI-binnendeel

Het HPSI-binnendeel is klein, maar is voorzien van een luxe regelaar met onder meer weersafhankelijke aansturing. De werking van het binnendeel kan worden geoptimaliseerd door een ruimtesensor te plaatsen. Hiermee krijgt de gebruiker veel informatie over de woning. Daarnaast kunnen de instellingen afgestemd worden op ieder woningtype. Het HPSI-binnendeel heeft een elektrisch back-upsysteem met een vermogen van 6 kW. De Dynamis Split kan dan ook hybride ingezet worden. De HPSI-regeling heeft hiervoor een ingebouwde cv-ketelregeling. Het binnendeel is ook geschikt om warm tapwater te bereiden.

Installatiemogelijkheden

In de meeste gevallen is de cv-installatie die aan de Dynamis Split gekoppeld wordt een laagtemperatuursysteem. Vloer- of wandverwarming zijn hiervoor uitstekend geschikt en bieden ook de mogelijkheid om de koelingsmodus te gebruiken. Ook andere lage temperatuur afgiftesystemen (zoals convectoren) kunnen met de Dynamis Split gecombineerd worden, maar de warmtepomp kan meer: het kan ook met afgiftesystemen uit het midden-hoogtemperatuursegment werken. Dat betekent dat ook moderne radiatoren als afgiftesysteem geschikt zijn. Uiteraard behoudt de warmtepomp zijn hoge rendement. Met deze systemen is het wel moeilijker om de koelmodus te benutten.

Warm tapwater

Het vermogen van warmtepompen is ontoereikend voor continue levering van warm tapwater. Daarom kan een indirect gestookte boiler van 300 liter aan het warmtepompsysteem toegevoegd worden. Zo kan er voldoende warm tapwater op voorraad gehouden worden.

Buffervat

Omdat we cv-installaties voornamelijk slechts in deellast gebruiken, kan het vermogen van de warmtepomp te groot zijn. Door plaatsing van een buffervat plaatst, kun je zorgen voor een stabiele werking met behoud van het hoge rendement. In het Dynamis Split assortiment is een buffervat van 100 liter opgenomen. Zo kunt u in één keer een compleet warmtepompsysteem aanschaffen. 

Natuurlijk van hoge kwaliteit

Masterwatt levert producten van de hoogste kwaliteit. De Dynamis Split is voorzien van diverse keurmerken en is heel energie-efficiënt. Warmtepompen worden momenteel gesubsidieerd door de Nederlandse overheid. Voor de Dynamis Split kan dit oplopen tot wel € 3.600,- ISDE-subsidie.

Wavin prefab leidingsystemen; snel, voordelig en op maat

05/03/2025

In samenwerking met Wavin bieden wij prefab leidingsystemen op maat aan. De pvc- en pp-buizen van Wavin en het luchtverdeelsysteem Ventiza zijn ideaal voor prefabricage. Wavin heeft een moderne productiehal in Hardenberg, hier maken zij complete prefab elementen. Deze elementen worden op de bouw- of montagelocatie afgeleverd. Dit zorgt voor een snellere en efficiëntere installatie ter plaatse.

De nieuwe Calenta Ace-Matic heeft het beste in huis

27/02/2025

Ben je op zoek naar maximaal warm water, installatiegemak en zekerheid? Kies dan voor de nieuwe Remeha Calenta Ace-Matic. Dankzij e-Matic technologie geniet je altijd van optimale prestaties. Het toestel is energiezuinig, onderhoudsvriendelijk en perfect te combineren met een hybride warmtepomp.

Wavin PVC en PP, nu ook verkrijgbaar bij Wasco

21/01/2025

Wavin, welke loodgieter kent het niet. In de Nederlandse installatiewereld is het merk een ongeschreven standaard als het gaat om binnenriolering en hemelwaterafvoer. Vanuit onze klanten werd er dan ook veelvuldig naar dit merk gevraagd. Omdat we bij Wasco streven zoveel mogelijk een onestopshop te zijn voor onze klanten, konden we daar natuurlijk alleen maar gehoor aan geven. Vanaf nu is het Wavin-assortiment ook verkrijgbaar bij Wasco.